Victorie meritata de CS Timisoara

Sambata in 29.10.2011 in sala C-tin Jude din Timisoara, liderul seriei B la handbal feminin, CS Timisoara, a fost vizitata de echipa CSM Bistrita, pentru jocul etapei a VIII - a.
CS Timisoara avea nevoie de victorie pentru consolidarea pozitiei in clasament, dar si pentru a oferi publicului prezent la meci un spectacol handbalistic.

Oaspetele de la CSM Bistrita, veneau dupa o infrangere la 2 goluri, in fata contracandidatei echipei timisorene, CS Univ. C. Brancusi Tg. Jiu si pentru acest meci isi doreau victoria.
Inceputul de meci aduce cate o ratare in dreptul ambelor combatante, dar gazdele sunt primele ce inscriu si arata ca sunt mult mai motivate in meci.
Intreaga prima repriza se desfasoara in nota de dominare a gazdelor, care reusesc la jumatatea reprizei sa se desprinda pe tabela la diferenta 10-6.

Articol complet pe: handbal Timisoara