Muresul Deva - Poli Timisoara 0-3

Dupa victoria cu Steaua, din Cupa Romaniei, Poli Timisoara isi dorea sa plece invingatoare si de pe terenul Muresului Deva, o formatie din subsolul clasamentului. Banatenii nu s-au descurcat deloc bine in precedentele doua deplasari, din care au scos un singur punct.

Muresul a controlat primele minute ale disputei, insa nu a avut nicio ocazie importanta la poarta lui Lepmets. Gorobsov si Axente au semnat primele sanse de gol ale Timisoarei, suturile trimite de acestia, de la distanta, ducandu-se peste poarta. Nici Dobriceanu nu a avut mai mult noroc in minutul 34, sutul acestuia fiind respins de sub bara de Lipitor. In prelungirile primei parti, cand toata lumea astepta pauza, Sepsi a deschis scorul cu un sut din interiorul careului.
Lepmets, portarul Timisoarei, a fost pus pentru prima data la treaba chiar de colegii sai, insa a fost atent la devierea lui Scutaru si a evitat un autogol. Poli si-a dublat avantajul in minutul 58, dupa ce Mircea Axente a inscris cu o lovitura de cap din sase metri. Sandu putea face 3-0 cinci minute mai tarziu, dar a ratat din postura de singur cu portarul. Ultimul cuvant l-a avut Dorin Goga, acesta marcand in minutul 90 cu o lovitura de cap.