Un nou esec pentru Universitatea Timisoara

Universitatea Timisoara 25-28 Stiinta Bacau

Duminica dimineata de la ora 11:00, in sala C-tin Jude din Timisoara s-a desfasurat etapa 21, din campionatul national masculin de handbal.
Timisorenii au primit vizita jucatorilor de la Stiinta Bacau, care aveau ca obiectiv victoria.
Si acest lucru s-a vazut inca din primele minute cand, Stiinta conducea dupa cinci minute de joc cu 0-4.
Treptat gazdele au inceput sa conteze in joc si au reusit sa reduca diferenta pana la un gol la jumatatea reprizei. Ratarile si lipsa de concentrare a pus stapanire pe jocul ambelor echipe, scorul pauzei fiind de 10-10.
In debutul reprizei secunde oaspetii inscriu de doua ori consecutiv, reusind pana in minutul 40 de joc sa mentina o diferenta constanta de trei goluri.
Jocul devine dur, portarul si un aparator de la Bacau primesc cartonase rosii, la un interval de numai un minut unul de altul.
Alb violetii irosesc aceste minute de superioritate, pierzand mingea dupa pase date la adversar, cat si ratari din postura singur cu portarul.
Dupa ce oaspetii sunt in efectiv complet pe teren, reusesc sa se desprinda si la cinci goluri diferenta, inainte cu sapte minute de sfarsitul meciului.
polistii se resemneaza cu infrangerea, asteptand fluierul final, care consemneaza o infrangere cu scorul de 25-28.