CS Timisoara castiga un nou turneu de handbal

Duminica 08.01.2012 s-a desfasurat la Arad Memorialului Monica Anghel, editia a IV - a la handbal feminin, competitie la care au luat parte 4 echipe: 1 din Arad, 1 din Oradea si 2 echipe din Timisoara.

Primul meci s-a desfasurat intre echipa locala din Arad si Viitorul Timisoara, partida in care timisorencele s-au inpus categoric, prestand un joc tehnic si oferind publicului momente frumoase de handbal.
Meciul 2 al turneului au adus in fata echipele CS Timisoara si U. Oradea. Timisorencele au inceput meciul in forta, cu determinare, reusind sa castige la sfarsitul meciului cu o diferenta de 20 de goluri, 40-20.
In urma acestor doua partide, echipa din Arad a jucat contra handbalistelor din Oradea pentru locurile 3-4, gazdele reusind sa castige si sa urce pe treapta 3 a podiumului.
Finala mare s-a jucat intre echipele CS Timisoara si Viitorul Timisoara. Inca de la inceput CS Timisoara s-a vazut condusa pe tabela, iar spre surprinderea spectatorilor diferenta a fost si de 9 goluri in favoarea echipei Viitorul Timisoara.
Dupa jumatatea primei reprize CS Timisoara reintra in joc si reuseste sa egaleze si sa preia conducerea, scorul pauzei fiind in favoarea ei.
In repriza secunda ambele echipe joaca cu daruire, iar fluierul final aduce victoria echipei CS Timisoara, care se impune cu scorul de 23-20, castigand astfel Memorialul Monica Anghel din 2012.

tags: Memorialul Monica Anghel 2012