CFR Timisoara - Unirea Alba Iulia

CFR Timisoara - Unirea Alba Iulia 2-3

In prima repriza, publicul a avut parte de un meci frumos, cu 4 goluri marcate, cate doua pentru fiecare echipa.
Primul gol a venit in minutul 4, la prima faza de atac a oaspetilor, care printr-un sut la vinclu, expediat de la 20 de metri central, preiau conducerea.
CFR Timisoara nu renunta si reuseste in scurt timp sa egaleze, printr-o incuresiune centrala, cu finalizarea dintr-un sut din interiorul careului advers.
Timisoarenii nu se multumesc cu atat si reusesc sa conduca cu 2-1 la jumatatea primei reprize.
Printr-o nesincronizare a aparari ceferiste, oaspetii reusesc sa expedieze un nou sut de la 20 de metri centrat, sub transversala, reusind sa intre la vesteare cu 2-2.
Repriza secunda este total diferita de prima, echipele practicand un joc slab, dar oaspetii mai norocosi, reusesc sa inscrie cu ajutorul portarului timisorean, pentru 3-2. Pana la final au mai fost 5 faze de poarta, dar fara a schimba scorul pe tabela.
Dupa aceasta infringere, CFR Timisoara se pregateste pentru Liga a III - a.