Pasa slaba continua

Ceahlaul Piatra Neamt 1-1 Poli Timisoara

Prestatia slaba de pe teren propriu cu International Curtea de Arges s-a oglindit pentru Poli Timisoara si in jocul de la Piatra Neamt, unde timisorenii s-au vazut dominati in prima repriza, in care nemtenii au avut mai multe ratari.
Repriza secunda a reamintit timisorenilor ca se lupta pentru prima pozitie in campionat si dupa ce este introdus Mansour in teren, se reuseste deschidera scorului pentru 0-1 in minutul 66.
Minutul 70 aduce o noua faza de poarta pentru oaspeti prin Mansour, care nu reuseste sa-l invinga pe portarul gazdelor cu o scarita.
Cand nimeni nu se mai astepta la vreo shimbare a scorului, in minutul 86 nemtenii beneficiaza de o lovitura lidera de la 20 de metri. Mingea este trimisa in bara centrala dintr-un sut puternic si cu fericire Vitelaru reuseste sa o recupereze si sa reia spre poarta, de unde Pantilimon scapa mingea in propria poarta.
Din acest moment gazdele se napustesc in atac, reusind sa-si creeze noi faze de poarta, cu suturi ce rateaza spatiul portii.
Dupa prestatia celor doua echipe, acest egal este mai mult decat multumitor pentru ambele combatante.