Poli Timisoara 6-0 Unirea Alba Iulia

Joi la Timisoara, Poli a intalnit lanterna rosie a campionatului. Diferenta de valoare era evidenta, dar cu toate acestea Ovidiu Sabau se temea de acest meci. Pentru oaspeti era ultima sansa pentru a se relansa in lupta de ramanere in primul esalon.
Cum era si normal, Poli domina inca din debutul meciului, ratand in mai multe faze desprinderea pe tabela. Fazele de poarta se intensifica, iar in minutul 19 Kozak da startul la ploaia de goluri ce se va abatea la poarta lui Cernea.
Timisorenii continua sa domine si la numai sase minute de la primul gol, Magera inscrie pentru 2-0, iar dupa alte sase minute reuseste dubla, stabilind si scorul pauzei, 3-0.
Dupa pauza Poli nu se multumeste cu diferenta de trei goluri, Mera reusind sa inscrie la opt minute de la reluarea jocului pentru 4-0.
Goga se trece si el pe lista marcatorilor in minutul 71, pentru 5-0, iat ultimul golul al partidei este reusit de Mansour in minutul 90.
Dupa partida, jucatorii au salutat publicul, iar apoi i-am rugat sa vina la poza de grup cu suporterul numarul 1 al echipei.