Episodul 122 - cainii au facut dezastru la oi

Miercuri seara s-a desfasurat derby-ul cu numarul 122, dintre Dinamo si Steaua.
Inainte de meci, Gigi si Borcea s-au intrecut in pronosticuri, dar celebra replica ,,o sa-i ciuruim'' a lui Becali, a facut deliciul televiziunilor.
Cu cat trec anii, cu atat mai slab este spectacolul fotbalistic la acest etern derby.
Steaua a facut doar uz de prezenta pe teren, in timp ce dinamovistii au ratat din toate pozitiile, reusind sa inscrie primul gol abia in minutul 39, dupa o lovitura libera, cand mingea este prelungita cu capul pana la Alexe, care reia tot cu o lovitura de cap in poarta stelista.
Dupa pauza iuresul la poarta lui Zapata se intensifica, stelistii isi arata limitele si neputinta, iar luftul lui Zapata din minutul 82, devine cadoul perfect pentru Cristea, care inscrie pentru 2-0.
Si dupa acest moment GIGI paraseste stadionul, plin de optimism, ca in sezonul viitor va face o echipa cu care sa ,,ciuruiasca'' pe toata lumea.