CFR Cluj - Dinamo, un meci demn de un derby

Seara de sambata a programat ultimul meci al zilei, intre CFR Cluj si Dinamo. Un meci cu miza, care a hotarat partea superioara a clasamentului. Pe un timp nefavorabil fotbalului, cele doua echipe au jucat cu daruire si patima.
Dinamo a fost prima care a marcat prin Cristea in minutul 31, dupa o pasa de la Culio, gol cu care dinamovistii au intrat la pauza in avantaj.
Repriza secunda aduce hotarare in jocul gazdelor, care reusesc prin Bud sa egaleze la numai trei minute de la reluarea jocului.
Dinamovistii nu cedeaza si revin la conducere in minutul 54, prin sutul senzational de la 25 de metri a lui Bostina.
Clujenii nu se regasesc in joc, iar neputinta si miza jocului face ca Deac sa cedeze nervos in urma unui duel, si sa-si loveasca adversarul in fata, primind cartonas rosu.
Cand nimeni nu se mai astepta la vreo schimbare a finalului de partida, o minge venita din lovitura libera, este scapata de Dolha din brate si da ocazia oportunistului Culio sa se revanseze cu golul de 2-2.
Dupa acest meci, CFR Cluj ramane in fruntea clasamentului, pana la jucarea meciului dintre Poli Timisoara si Unirea Urziceni, de la Timisoara.