Poli Timisoara - Vojvodina Novi Sad 1-1

Formatia banateana a fost, duminica, egala liderului campionatului din Serbia
Vicecampioana Romaniei, Poli Timisoara, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, duminica, pe terenul I de antrenament al bazei "Dan Paltinisanu" in compania gruparii Vojvodina Novi Sad (locul I, dupa trei etape, in campionatul Serbiei).
Scorul a fost deschis, in minutul 74, de atacantul ceh Lukas Magera, care a finalizat cu un sut plasat, fara preluare, de la marginea careului. Oaspetii au egalat, in prelungirile partidei, prin Slaven Stjepjnovici.
La echipa din Novi Sad, fostul international roman Alin Stoica a fost titular si a evoluat pana in minutul 70. Antrenorul Ioan Ovidiu Sabau i-a folosit si pe Hristu Chiacu (titular, inlocuit in minutul 80 cu Nicula) si Cristian de Jesus Mejia (a intrat in minutul 63 in locul lui Goga), ultimele achizitii ale formatiei banatene. Aflat in probe la FC Timisoara, atacantul suedez de origine sarba Dennis Trifunovici nu a bifat nici un minut. La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.