Timisoara - Eintracht Frankfurt 3-0 (1-0)

Fara infrangere pentru Poli Timisoara in ultimele 4 amicale din aceasta perioada de pregatire.
La aceasta partida au asistat aproximativ 400 de spectatori, care au platit pentru un bilet suma de 10 euro.
Scorul a fost deschis in minutul 34 de formatia Poli Timisoara. Luchin inscris din careul advers, cu o lovitura de cap din centrarea lui Artiom Karamyan.
In repriza secunda, Poli Timisoara a reusit sa mai inscrie de doua ori. In minutul 70, Parks a marit avantajul de pe tabela dupa o faza in viteza, pe contraatac.
Cu 5 minute inainte de final, Magera a stabilit scorul final, 3-0, cu o lovitura de cap din careul advers.
Ioan Ovidiu Sabau a stabilit urmatorul prim 11: Pantilimon - Bonfim, Mera, Luchin, Artiom Karamian - Arman Karamian, Alexa, Bourceanu, Curtean - G. Bucur, Parks.
In repriza secunda au mai evoluat si ceilalti jucatori ai lui Poli Timisoara: Badoi, Scutaru, Latovlevici, Borbely, Dare Vrsici, Stancu, Magera. Singurul care nu a evoluat a fost portarul Taborda.
Urmatorul amical al lui Poli Timisoara va avea loc peste 2 zile, cu FC Koln.

tags: Poli Timisoara