Poli Timisoara a spulberat-o pe Garmin Sencur

Poli Timisoara a dominat clar meciul cu slovenii, ratand si alte ocazii mari, inclusiv o transversala, pe langa cele cinci goluri marcate.
Arman Karamyan a deschis scorul in minutul 8, dupa centrarea lui Curtean, iar in minutul 19 s-a facut 2-0, Gigel Bucur punctand din pasa lui Arman. La pauza a fost 2-1, slovenii reusind si ei sa marcheze prin Stanko, in minutul 42.
Repriza a doua a insemnat un "recital" al banatenilor, care au mai marcat prin Magera (minutul 62), Popa (minutul 69) si Claudiu Ionescu (minutul 72).
Sabau a inceput in urmatoarea formula: Pantilimon, Bonfim, Nibombe, Cisovsky, Artiom si Arma Karamyan, Alexa, Bourceanu, Curtean, Magera si Bucur. Tehnicianul Timisoarei a folosit apoi si ceilalti jucatori din lot.

tags: poli timisoara