CFR Timisoara - U Cluj

Am fost la meciul dintre CFR Timisoara si U Cluj, din liga secunda de fotbal.
Se juca pentru evitarea retrogradarii in cazul ambele echipe. In minutul 6 din prima repriza, U Cluj deschide scorul. Pana in minutul 35, CFR Timisoara nu a reusit nici un sut pe cadrul portii adverse, exceptie fiind o centrare de pe partea dreapta de atac si o lovitura bine plasata cu capul peste portar, care a facut scorul 1-1.
In repriza secunda a fost un meci deschis, in care s-a jucat continuu pe atac. La jumatatea reprizei, cele 2 echipe au inceput sa riste tot mai mult, deoarece scorul egal nu multumea pe nici o echipa.
Fazele de poarta sunt tot mai dese pentru ambele echipe, U Cluj ratand in faze de atac cu superioritate numerica. Oaspetii in ultimele 10 minute de joc pica fizic, permitand gazdelor sa atace furibund, dar fara gol.
In minutul 90, timisoarenii beneficiaza de o lovitura libera de la 20 de metri lateral stinga, faza din care se reuseste golul victoriei, print-un sut puternic, plasat la vinclu. Scorul final a fost la CFR Timisoara - U Cluj 2-1.
Desi a fost victorie timisoreana, spectatorii au fost nemultumiti de lipsa de omogenitate a echipei, observata prin jocul prestat de gazde.