BC Timisoara, castiga periculos

Leii din Banat au trecut cu emotii de penultima clasata, CSU Cuadripol Brasov, 80-75, dupa ce la pauza aveau 21 de puncte avans!

Elevii lui Dragan Petricevic, lipsiti de aportul lui Paltinisanu accidentat dupa zece minute si Miskovic, absent din cauze medicale, au trait periculos ultimele doua sferturi, cand brasovenii au revenit incredibil la 2 puncte distanta.
Banatenii au ratat mult, oaspetii au crezut in sansa lor, dar in cele din urma veteranii Markovic si Dzambic au rezolvat partida.Cei mai buni marcatori ai gazdelor au fost Pesic si Markovic cu 21 de puncte, iar de la oaspeti Bubanja a marcat 25, urmat de Dragus cu 20. Timisorenii se pregatesc acum de confruntarea cu Asesoft pe teren propriu, sambata de la ora 18:00.