Nenea Iancu, continuam sa ne incapatanam?

Poli Timisoara 0-2 Medias

Dupa meciul castigat in deplasare contra lui Dinamo, sperantele s-au reaprins in sufletele suporterilor timisoreni. Cu toti ne doream o victorie convingatoare. Ratarile repetate a lui Magera ne-a dat dreptul sa speram, dar realitatea cruda a lovit in minutul 43, cand Oliveira recupereaza o minge la 20 de metri de poarta lui Pantilimon si nestingherit trimite in poarta mingea pentru 1-0.

Neputinta timisorenilor duce la o stare de nevorzitate generala, Cosmin Contra fiind primul care cedeaza in minutul 66 de joc si comite un fault dur pentru care este rasplatit cu un cartonas rosu.

Atacurile repetate a polistilor surprinde apararea timisoreana in momentul in care oaspetii declaseaza un contra-atac rapid, la capatul caruia Oliveira reuseste dubla si stabileste scorul final al partidei.
Sperantele raman doar pentru Europa Legue dupa acest insucces pe teren propriu.