Poli Timisoara - "U" Cluj 21-20

Alb-violetii, neinvinsi de patru etape.
Derby-ul studentesc de pe semicerc a fost castigat de Politehnica Timisoara. Echipa banateana s-a impus la limita, scor 21-20 (8-7), in aceasta seara, in fata Universitatii Transilvania Cluj-Napoca, bifand cel de-al patrulea meci fara infrangere.
Elevii lui Nedeljko Vuckovici nu au izbutit sa se distanteze decisiv, dar s-au aflat la timona pana in minutul 48, cand ardelenii au restabilit egalitatea (scor 15-15). Gazdele s-au desprins din nou gratie celor doua reusite consecutive ale sarbului Spahici, din minutul 58 (20-18), apoi au primit un gol de la 7 metri insa au tinut de avantajul fragil de o singura lungime si au castigat partida cu 21-20.
Cea mai mare diferenta s-a inregistrat in minutul 39, la scorul de 13-9 pentru Politehnica.
Marcatorii formatiei timisorene au fost Mirkovici (6 goluri), Spahici (5), Andrijasevici (4), Simicu (3), David (2) si Cristescu (1)