Universitatea Timisoara - Slatina

Universitatea Timisoara 29-28 Slatina

In prima repriza ostilitatiile au fost conduse de gazde, reusind sa mentina o diferenta de 5 goluri, iar la pauza diferenta s-a majorat la 17-10.
Inceputul reprizei secunde incepe cu oaspetele in atac, care reusesc sa inscrie 6 goluri consecutive, fara a primi vreunul. Perseverenta oaspetelor si lipsa de concentrare a timisorencelor, face ca scorul sa devina egal la 20, moment din care meciul devine tensionat. Incurajate de spectatori, timisorencele reusesc http://www.blogger.com/post-edit.g?blogID=3692537865131721656&postID=1082111125847243599sa revina in joc, iar interventile bune a veteranei de varsta intre buturile Universitati Timisoara, aduce victoria gazdelor la un gol diferenta 29-28.