Bilant pozitiv al Timisoarei cu Debrecen

Golul banatenilor a fost reusit de Vrsic, in minutul 68, cu un sut din 14 metri dupa o pasa de la Abiodun. Debrecen a deschis scorul in minutul 23 din penalty, dupa ce Pantilimon il faultase in careu pe un adversar.
Sabau a inceput meciul cu urmatoarea formula: Pantilimon - Badoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevici - Arman Karamyan, Alexa, Borbely, Artiom Karamyan - Magera, Bucur. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Taborda, Bonfim, Mera, Nibombe, Maxim, Stancu, Abiodun, Vrsic, Curtean, Parks si Chitu.
Cele doua echipe s-au intalnit si in cursul diminetii de miercuri, meciul incheindu-se cu victoria lui Poli Timisoara, scor 4-0.
Intalnirile cu Debrecen sunt primele din cadrul cantonamentului pe care gruparea de pe Bega il efectueaza in aceasta perioada in Ungaria.