Egal senzational! Suedia - Romania 26-26

Nationala masculina a Romaniei a terminat la egalitate, 26-26 cu Suedia, in al cincelea meci din grupa 1 in preliminariile CE 2010.
Articole pe aceeasi tema Tatal Jelenei Dokic a fost condamnat la 15 luni de ... Voina: "Vreau calificarea la mondiale, nu ma ... Ultima sansa Fetele pe 6, baietii pe 9 Horvath a plecat Liderii grupei, cu 5 victorii din tot atitea meciuri disputate, suedezii au revenit formidabil pe final. Romania a condus tot meciul, avind 22-16 in minutul 48. "Tricolorii" s-au speriat parca de rezultat sI au cedat initiativa, nordicii egalind la 23 sI luind apoi conducerea cu 26-24!
In ultimul minut insa, Vali Ghionea a marcat de doua ori sI a smuls un punct vital pentru sansele de calificare.
Au marcat pentru Romania: Ghionea 10 goluri, Sania 4, Fenici 4, Irimescu 2, Mihalcea 2, Asoltanei 2, Csepreghi 1, Ciubotariu 1. Romania intilneste smbata, de la ora 16:00, la Bucuresti, Muntenegru.