Si-au semnat sentinta

CFR Timisoara e foarte aproape sa spuna "adio" ligi secunde. Echipa lui Florin Bugar a pierdut cel mai important meci al finalului de sezon, 2-3 la Arad cu ACU, una din principalele contracandidate la salvarea de la retrogradare.
Feroviarii au visat frumos dupa golul din minutul 3 al lui Neagoie, insa au fost readusi rapid cu picioarele pe pamant. Luca a egalat in minutul 20 si a facut 2-1 cu cateva clipe inainte de pauza.
Scuturati de Bugar in vestiar, leoparzii au revenit din nou in joc si au reusit egalarea imediat dupa pauza prin Markovic. Nu a fost sa fie nici macar un punct, pentru ca la o grava greseala a trupei de la Gara Mare, ACU a punctat decisiv in minutul 70 prin Mititi.
Pentru CFR situatia este mai mult decat dramatica. Sunt pe loc retrogradabil, iar in ultimele etape joaca cu primele trei clasate, UTA si Dacia Mioveni, astfel ca sansele ca elevii lui Bugar sa joace si in sezonul urmator in liga secunda sunt extrem de mici.
Urmatorul joc pentru feroviari va fi sambata, pe teren propriu, impotriva Unirii Alba-Iulia, formatie aflata pe locul secund in clasament.